rodinný ovocný lihovar žešovská pálenice

pěstitelská pálenice

Rodinný ovocný lihovar Žešovská pálenice s.r.o. je firma, jíž provozovnu naleznete snadno. Obec Žešov, která je administrativně začleněna k městu Prostějovu, leží jen několik desítek metrů od dálničního sjezdu Prostějov-Jih(přijedete-li od Brna), ze směru od centra Prostějova se k Žešovu dostanete snadno po Brněnské ulici. V samotném Žešovu, ať již přijedete odkudkoliv, sjedete dolů z kopce, rozhlédnete se, spatříte orientační šipku s nápisem Žešovská pálenice, vydáte se tím směrem a po dvou stech metrech vás zastaví neodolatelná vůně, neklamný znak, že jste na správném místě.

Stálým zákazníkům pálenice již není třeba nikterak radit, pokud ovšem zavítáte do Žešova poprvé, měli byste vědět a znát několik důležitých věcí, které jsou pro zdar vzájemné spolupráce nezbytné:

  • V době vrcholné sezóny je nutné dojednat si předem datum a čas, kdy bude vaše ovoce zpracované, nejlépe ve chvíli, kdy samotný kvas zakládáte.
  • V jedné várce jsme schopni přeměnit v pálenku minimálně 50 a maximálně 340 litrů kvasu, což je informace, na kterou je rozhodně nutno brát zřetel.
  • Pokud si nejste čímkoliv jisti v době kvašení, neváhejte nám zavolat, případně rovnou dovézt vzorek kvasu (třeba ve skleničce od marmelády) - rádi vám poradíme jak případné závady odstranit, aby vše dopadlo dobře.
  • Rozhodně neuděláte chybu, když vzorek kvasu dovezete k nám ku posouzení, zdali už je "hotovo", nebo jestli je třeba ještě pár dnů či týdnů vyčkat.
  • V den, na který jste si dojednali pálení svého kvasu, je vhodné dovézt jej do pálenice zhruba 1/4 hodiny před vlastním pálením.
  • Po dobu, kdy budete čekat na výsledek a konečné zúčtování kvality, vám poskytneme zázemí a čas si můžete ukrátit sledováním TV, v příjemném prostředí vám nabídneme něco k pití (kávu, minerálku, pivo) a něco k snědku (párek klobása atd.) - není od věci zajistit si šoféra s sebou, abyste mohli ihned ochutnat svou pálenku.
  • Dle vašeho přání vám spočítáme, jaké množství vody je třeba doplnit, požadujete-li jinou než vypálenou "sílu" pálenky, případně vám rovnou požadované "volume" naředíme.
  • A na závěr: Velmi doporučujeme, abyste si na převoz vaší pálenky domů, vzali například opletený demižon, nebo jinou "nerozbitnou" nádobu - případy, kdy po jediném neopatrném ťuknutí sklem o něco tvrdšího, vyteklo mnoho litrů dobrého pití na zem, už jsme zažili mnoho.


e-mail: info@lihovarnictvi.cz (máte-li dotaz), objednavky@palenice.biz (v případě objednávky)
tel/fax: 582 340 428, mobil: 777 857 543 (p. Kleiner)

designed and created by jan matt hájek © 2007 jan.hajek@airforce.cz